Historia DUKA

DUKA dawniejW 1920 Hjalmar Blomkvist otworzył swój pierwszy sklep ze szkłem, porcelaną i naczyniami kuchennymi w szwedzkim mieście Linköping. Pierwszy krok ku temu, czym jest DUKA obecnie, został zrobiony!

Hjalmar Blomkvist osiągnął sukces i otwierał kolejne sklepy w innych miastach Szwecji.


Kiedy przeszedł na emeryturę, sprzedał swoją dobrze prosperującą firmę, która z nowym właścicielem kontynuowała rozwój.


W 1962 dawna firma Hjalmara Blomkvista połączyła się z 16 innymi sklepami sprzedającymi szkło oraz porcelanę i razem stworzyli sieć DUKA. Nowa firma inwestowała i rozwijała własne wzornictwo DUKA– niektóre z zaprojektowanych wówczas, klasycznych produktów sprzedajemy do dziś. DUKA stała się siecią kojarzoną w całej Szwecji z dobrą obsługą oraz jakością - silna skandynawska marka zaczęła nabierać wyraźnych kształtów.DUKA terazDuka rozpoczęła działalność w Warszawie w 1999. Obecnie posiadamy ponad 70 sklepów zlokalizowanych w najlepszych centrach handlowych w Polsce. Oferta marki obecna jest także zagranicą: w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Bułgarii oraz Niemczech. Nasza praca to ciągła podróż w poszukiwaniu nowych kierunków i rynków. Nie zwalniamy tempa – idziemy zgodnie z duchem czasu.

Idea Kitchen Life


Kuchnia to nie tylko miejsce, gdzie jemy i przygotowujemy posiłki. To również przestrzeń, w której pracujemy, odpoczywamy, bawimy się, spotykamy z rodziną i przyjaciółmi. Kitchen life to nasza idea kuchni jako najważniejszego miejsca w domu, gdzie zacieśniamy więzi i spędzamy wspólnie czas. Mamy nadzieję, że nasza oferta oparta na nowoczesnym stylu gotowania i podawania do stołu będzie dla Was niekończącą się inspiracją.

Witamy w DUKA!